İmam Aslan

İmam Aslan

Gayretine Sağlık Süleyman Başkan…

 


Gayretine Sağlık Süleyman Başkan…

 

Adıyamanlıların çok yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim olan Beyin ve Sinir Cerrahı Dr. Süleyman Kılınç, AK Parti’nin kan kaybetmeye başladığı bir dönemde –hiç istemese bile- belediye başkanlığı için aday gösterilerek partisinin kurtarıcısı olmuş ve 2019 seçimlerini halkın büyük teveccühü ile kazanarak son 5 yılda Adıyaman’a önemli hizmetlerde bulunmuştu.

 

Benim de Saadet Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi olarak girdiğim ve seçildiğim 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra birlikte mesai yapma şansı bulduğum Süleyman Başkan’ın çalışmalarını ve gayretini, görev süresi tamamlandıktan sonra bu köşede kısaca değerlendirmek istedim.

 

2019 yeler seçimlerinden bir yıl önce yapılan genel seçimlerde aday adayı olduğu ancak -temayül yoklamalarındaki büyük desteğe rağmen- aday gösterilmediği AK Parti’den bu kez belediye başkanı seçilen Süleyman Başkan, görev süresinin ilk yıllarında biraz sönükbir yönetim ortaya koysa da, samimi ve gayretli çalışmalarıyla Adıyaman’a önemli hizmetler kazandırmayı bildi.

 

Birlikte mesai yapmamızdan dolayı sönük kaldığı dönemdeki problemleri de yakından biliyorum. Süleyman Başkan kendi şahsi gayretleriyle Adıyaman’ın kronikleşmiş sorunlarını gerek merkezi hükümetten aldığı desteklerle, gerekse AB projeleriyle neredeyse sıfır maliyete ortadan kaldıran çalışmalara imza atsa da, kendisiyle birlikte getirdiği ve as kadrosu olarak tabir edilen yöneticilerinin yanlışları ya da eksiklikleri bu hizmetlerin halk tarafından yeterince takdir edilmemesine sebep oldu. Bu da bir belediye başkanının ekibinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

 

Maalesef Süleyman Başkan, özellikle rahmetli Şerif Ayaz başkanın vefatından sonra oldukça yalnız kaldı ve bu da başkanlığına mâl oldu. Bu durum Süleyman Başkan kadar tüm Adıyaman’ı da olumsuz anlamda etkiledi. Bir de buna pandemi ve deprem gibi çok büyük felaketler de eklenince halimiz perişan!

 

Sonuç olarak, ekibini bir yana koyup sadece Süleyman Başkanın performansını değerlendirdiğimizde bu şehrin ona büyük bir teşekkür borcu olduğuna inananlardanım. Süleyman Kılınç’ın başkanlığındaki belediye meclisinde muhalefet kanadında olmama rağmen çok yakından gördüğüm çalışmalardan dolayı bunları söylüyorum.

 

Yolun ve bahtın açık olsun kıymetli başkanım.

 

Bundan sonrası için seni daha güzel yerlerde görmek dileğiyle…
ARŞİV YAZILAR