Haber Detayı
10 Eylül 2021 - Cuma 13:46
 
Ulubey'den CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyamanlı Siyasetçi-Yazar Fatma Ulubey, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 98. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
Ulubey'den CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü mesajı

Ulubey, CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada; “Ülkemizin birleştirici gücü ve demokrasinin teminatı  olan Cumhuriyet Halk Partisi 98 yaşında.  Cumhuriyet  Halk Partisi, Savaş meydanlarında kurulmuş. Kuruluş ’da ve Kurtuluş’ta CHP'nin Kurucu Genel Başkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığını kazanan, cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren partidir.  Cumhuriyet Halk Partisi, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiş, Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir.  İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu  sürdürmüştür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi 98 yıla bir Cumhuriyet sığdırmıştır. Bu cumhuriyet başta sömürge halklar olmak üzere tüm dünyaya ilham kaynağı  olmuştur” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi herkes için adaletin sesidir”

Ulubey, mesajının devamında ise, “Kadının eşitçe saygıdeğer statüsünün savaşımıdır. Düşüncenin, ifadenin, inancın, kültürün, sosyal yaşamın nabzıdır. Kurulduğumuz  gün ki anlayışla hak, hukuk, adalet ve memleket mücadelemiz bugün de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde kesintisiz devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin geçmişi ve geleceğidir, demokrasinin teminatıdır. Bizler; Milli mücadelenin bel kemiğini oluşturan ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı  eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözünün onur ve gururunu her zaman yaşamaktayız. Ancak bugün gelinen süreçte ülkemiz  sosyal, siyasal, hukuk ve   ekonomik anlamda, dış politikada  derin yaralar almış ve yeni bir yönetim anlayışı kaçınılmaz olmuştur. İşte bu noktada; Demokrasi ve özgürlüklerin savunucusu olan  Cumhuriyet Halk Partisi'nin halka  yeniden güven vermesi için, kendi tabanını harekete geçirmek, halkın beklentisine cevap vermesi için  yaklaşan Genel  seçimlerde  Milletvekili adaylarımızın önseçimle, üyelerimizle ya da daha geniş mutabakatla belirlenmesi  taraftarıyım. Örneğin genel seçimlerde üyelerimiz, halkımız kendi milletvekili adayını belirlesin. Halka güven veren, toplumda karşılığı olan insanlar Cumhuriyet Halk Partisini gerek Türkiye genelinde gerekse Adıyaman ölçeğinde büyük güç katacaklardır. Böylelikle kırgınlıklar, küskünlükler en azamiye iner.  Unutmayalım ki gücünü halktan almayan hiç bir siyasi hareket başarılı olamamıştır. Ya da tam tersi gücünü haktan alan  siyasi hareket her zaman  başarılı olmuştur. Naçizane düşüncemi paylaşmak istedim.  Genel merkezimizin ve örgütlerimizin dikkate almasını umut ediyorum. Bu anlayışla; partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, partimizin kuruluşundan bu yana emek veren, destek veren herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum. Partimizin 98. Kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyorum. Nice 98. yıllara asırlık çınar” diye konuştu.PHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ulubey'den, CHP’nin, 98., kuruluş, yıl, dönümü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı