Haber Detayı
02 Eylül 2021 - Perşembe 21:14
 
TUTDERE: ADLİYEYE İNTİKAL ETMİŞ DURUMDA
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, “FETÖ terör örgütünün yaptığı gibi siyasi eğilimlerine göre, inançlarına göre veya düşüncelerine göre bu şekilde fişlenmiş olmaları, gerçekten Adıyaman için üniversitemiz için çok doğru olmamıştır.” dedi.
- Haberi
TUTDERE: ADLİYEYE İNTİKAL ETMİŞ DURUMDA

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, geçtiğimiz günlerde Adıyaman basını tarafından gündeme getirilen “Fetö’cü Taktiği Fişleme: Adıyaman Üniversitesinde Fişleme Rezaleti” habere ve gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili Tutdere açıklamasında, yaşananları yakından takip ettiğini, akademisyenlerin bu şekilde fişlenmesinin FETÖ Terör Örgütü tarafından daha önce yapıldığını aktardı; “Bu hadiseyi takip ediyorum. Geçen yine Mercan televizyonunda da buna ilişkin haberler çıktı. Yerel basınında da çıktı ve bu gerçekten çok üzücü ve çok ayıp bir şey. Yani Türkiye'de özellikle bağımsız ve özerk olması gereken üniversitelerdeki akademisyenlerin, çalışanların, bilim insanlarının birileri tarafından kendi şahsi menfaatleri için, hesapları için çeşitli adlar altında adeta FETÖ terör örgütünün yaptığı gibi siyasi eğilimlerine göre, inançlarına göre veya düşüncelerine göre bu şekilde fişlenmiş olmaları, gerçekten Adıyaman için üniversitemiz için çok doğru olmamıştır.”

Şu Anda Yargılamalarda Yapılıyor

Tutdere, bunu yapanların suçun içine girdiğini ve olayın yargıya intikal ettiğini dile getirdi; “Bunu yapanlar büyük bir yanlış bir içerisine ve suçun içerisine girmişlerdir. Bu iş adliyeye intikal etmiş durumda. Şu anda yargılamalarda yapılıyor. Biz de bu davayı takip ediyoruz. Adıyaman'da gerçekten mevcut yönetimin başarısızlığı için mevcut yönetimi ve üniversitemizi töhmet altında bırakacak, bu tür girişim ve oluşumlar içerisinde bulunan her kimse yargı tarafından onların ortaya çıkarılmasını ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarını da biz bütün Adıyaman halkı olarak da bekliyoruz. Bu işi yargıdadır. İnşallah etkili bir soruşturma ve kovuşturma ile sonuca gidecektir. Bu konudaki beklentimiz, talebimiz budur.”Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: TUTDERE:, ADLİYEYE, İNTİKAL, ETMİŞ, DURUMDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı