Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 18:02
 
Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Müdürlüğü’den İtiraf Gibi Cevap
Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Müdürlüğünün haberimize göndermiş olduğu cevap düzeltme hakları ile ilgili beyanları ve talepleri doğrultusunda talep metninde yer alan bilgiler haberimizin doğruluğuna itiraf niteliği taşımaktadır.
GÜNDEM Haberi
Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Müdürlüğü’den İtiraf Gibi Cevap

Haberimiz üzerine tarım kredi kooperatifleri merkez birliği genel müdürlüğünün tarafımıza gönderdiği cevap ve düzeltme taleplerinin içerisinde belirttikleri gerekçe tamamen aykırı içeren ibare belirtmişlerdir. Haberimiz içeresinde belirttiğimiz iddialarla ilgili göndermiş oldukları cevap düzeltme haklarında kiralanan iş yerinin kurumun genel müdürü Fahrettin poyrazın eşine ait olmadığı haberde belirtilen rakamın çok altında bir bedelle kiralandığı belirtilmiştir. Haberimizde kira bedelinin yıllık yaklaşık 500 Bin TL olduğu belirtilmiştir. Aylık 35 Bin TL Artı KDV ile kiralandığı yapmış olduğunuz sözleşme ekinde belirtilmiştir. Aylık 35 Bin TL artı KDV yıllık 420 bin TL ye tekabül etmektedir. 420 TL KDV ile birlikte bu rakamın yaklaşık 500 Bin TL olduğu haberde yayınlamış olduğumuz sözleşme metninde de görülecektir. Kiralamanın daha düşük bir rakam olduğunu iddia eden kurumunuz yıllık kaç TL ye kiraladığını da net bir şekilde belirtildiği takdirde gazetemiz tarafından yayınlanacaktır. Haberde Fahrettin Poyraz’ın eşine ait olduğunu iddia ettiğimiz ve YUSEL Gıda İnş. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından tarım kredi kooperatifi merkez birliği genel müdürlüğüne kiraya verdiğini haberimizde belirtmiştik. Gönderilen cevap düzeltmenin içerisinde tapunun Fahrettin poyrazın eşine ait olmadığı ifade edilmiş. YUSEL Gıda İnş. San. Tic. Ltd. Şti tarafından kiraya verildiğinin kabul edildiği görülecektir. Yaptığımız haberde kiraya verilen yerin genel müdür Fahrettin poyrazın eşi Nurten Poyraz tarafından 06.03.2020 tarihinde YUSEL Gıda İnş. San. Tic. Ltd. Şti satışı yapıldığı ve bu firma tarafından da kiraya verildiğini belirtmek istemiştik. Haber metninde satışın sehven Nurten poyraz tarafından YUSEL Gıda İnş. San. Tic. Ltd. Şti. kiraya verildiği yazılmıştır. Yaptığımız haberin doğruluğunu göndermiş oldukları kâğıt düzeltmede de kabul ettikleri görülecektir.

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’a tekrar soruyoruz. Kiralanan Villa’nın 06.03.2020 tarihinde eşiniz Nurten Poyraz tarafından YUSEL Gıda İnş. San. Tic. Ltd. Şti. satışı yapılmış mıdır, yapılmamış mıdır? Kiraladığınız Villa’nın kiralama bedeli aylık 35 bin TL artı KDV yıllık, 420 bin TL artı KDV ile kiralandı mı, kiralanmadı mı? Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, Kredi, Kooperatifi, Merkez, Birliği, Genel, Müdürlüğü’den, İtiraf, Gibi, Cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı