Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 20:11
 
Poyraz Tarım Kredi’yi Kendi Çiftliğine Çevirmiş
Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, yaptığı usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmezken bu defada Dünya Bankası ve Avrupa Birliği tarafından Türkiye vatandaşları ve Mültecilerin geliştirilmiş pazarlara ulaştırılması ve kayıtlı tarımın desteklenmesi amacıyla başlatılan projede kendi eşine ait olduğu iddia edilen vilayı yıllık 500 bin TL kiralama bedeli ile ofis olarak verdiği öğrenildi.
- Haberi
Poyraz Tarım Kredi’yi Kendi Çiftliğine Çevirmiş

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tanıdıkları üzerinden Tarım Kredi Kooperatifi’ni adeta kendi çiftliği gibi kullanmaya devam ediyor.

Dünya Bankası (IMF) ve Avrupa Birliği tarafından Türkiye vatandaşları ve Mültecilerin geliştirilmiş pazarlara ulaştırılması ve kayıtlı tarımın desteklenmesi amacıyla başlatılan yaklaşık 47 Milyon Euro’luk projede Ankara’da tutulan ofisinin fahiş bir fiyat ile eşine ait olduğu iddia edilen gayrimenkulü 500 Bin TL ücret ile kiralarken aracı firmanın ise sahibi Adıyamanlı olan Yusel firması olduğu öğrenildi.

Bulunduğu makam itibari ile Türkiye’de tarımsal anlamda kooperatifleşmenin gelişmesi adına çalışma yapması gereken Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın bu tür küçük hesaplar ile yaptığı işlerden dolayı  hem devleti hem de devletin Avrupa’daki imajını kökten zedelerken, bulunduğu makamın verdiği rahatlık ile adeta kendisine bir rant kapısı oluşturdu.

Yapılacak kiralamada mevzuata göre gayrimenkulün bulunduğu bölgedeki kira fiyatları gözetilerek kira uygunluğunun belirlenmesi gerektiği vurgulanırken, yapılan kiralamanın baştan aşığı usulsüz olduğu iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’a giden Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, imzalanan protokolden sonra Adıyaman Valiliği’nde Mercan TV’ye verdiği röportajda muhabirin sorduğu bir soruyu cevapsız bırakırken, ortamın buz kesilmesine neden olduğu görüldü.

Yine Adıyaman’da badem ile ilgili yapılan yatırımları anlatan Poyraz’ın, muhabirin Tarım Kredi Marketler’de çalıştırılan personelin kiralama işini yapan Mehmet Uslu’ya ait YUSEL firmasına yönelik sorusundan rahatsız olması dikkatlerden kaçmamıştı.

Muhabirin sorusundan aşırı derecede rahatsız olduğu gözlenen Poyraz’ın, “Bu nereden çıktı onu anlayamadım. Niçin geldik de bunu soruyorsun anlayamadım?” şeklinde bir cevap vererek, Mehmet Uslu’ya ait YUSEL firmasına yönelik iddialara cevap vermeden röportajı sonlandırması, ‘Kim bu Mehmet Uslu?’ sorusunu gündeme getirdi.

İddialara göre Mehmet Uslu'ya ait 4 aylık YUSEL firmasının Tarım Kredi Marketlerde çalıştırılan personelin kiralama işini yaptığı ve 6 ay gibi kısa bir sürede 21 milyon lira fatura kestiği belirtiliyor. Poyraz'ın, Mehmet Uslu'ya ait YUSEL firmasına yönelik iddialarla ilgili sorudan rahatsız olması ve bu iddialara cevap vermemesi usulsüzlüğün ne denli bir boyuta ulaştığını gözler önüne sermiş oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Poyraz, Tarım, Kredi’yi, Kendi, Çiftliğine, Çevirmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı