Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 14:54
 
Polis anneleri uyuşturucuya karşı bilgilendirdi
Adıyaman’da uyuşturucuyla mücadele ve ‘En iyi Narkotik polisi anne’ projesi kapsamında, anne ve anne adayları başta olmak üzere vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.
YAŞAM Haberi
Polis anneleri uyuşturucuya karşı bilgilendirdi

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadelede annelerin duyarlılığından yararlanmak için İçişleri Bakanlığının hayata geçirdiği, ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında ki çalışmalarını sürdürüyor.

Kent genelinde görevlendirilen Narkotik polisleri, anne ve anne adaylarına uyuşturucuyla mücadele uygulamasının (UYUMA) kullanımını anlattı.  

Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen ortak çalışma kapsamında, şehirde görev yapan anne ve anne adayı öğretmenlerle online olarak yapılan toplantılarda, projenin içeriğine dair sunumlar yapıldı.

Konuyla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Adıyaman Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlileri ‘en iyi narkotik polisi anne’ projesi kapsamında uyuşturucu ile mücadelede farkındalığın arttırılmasına yönelik eğitim verdi. Farklı kurum ve kuruluşlar da eğitim öğrenim gören öğrencilerin anneleri ile sivil toplum ve kamu kuruluşlarında görevli toplam 315 anneye bilgilendirici broşür dağıtılarak eğitim verildi” denildi. PHA

Kaynak: (PHA) - Perre Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Polis, anneleri, uyuşturucuya, karşı, bilgilendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı