Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 10:14
 
MİLLETVEKİLİ TOPRAK, TBMM BAŞKANI ŞENTOP İLE VİYANA’YA GİTTİ
AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Yurtdışı Koordinatörü, TBMM Türkiye-Avusturya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile Viyana’ya giderek konferansa katıldı
SİYASET Haberi
MİLLETVEKİLİ TOPRAK, TBMM BAŞKANI ŞENTOP İLE VİYANA’YA GİTTİ

Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile Viyana’ya giderek konferansa katıldı.

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Yurtdışı Koordinatörü, TBMM Türkiye-Avusturya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Avusturya’nın Başkenti Viyana’da yapılaca Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na (5WCSP) katılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile eşlik etti.

Milletvekili Toprak’ın yanı sıra Meclis Başkanı Şentop’a TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, PAB Türk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan eşlik etti.

Şentop ve beraberindeki heyeti, Viyana Schwechat Havalimanı'nda Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun karşıladı.

Konferansta bir dizi temaslarda bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycanlı mevkidaşı Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahiba Gafarova ile görüştü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, TOPRAK,, TBMM, BAŞKANI, ŞENTOP, İLE, VİYANA’YA, GİTTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı