Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 11:23
 
İl Protokolünden Sincik Çıkartması
Adıyaman il protokolü, ilçelerin ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit etmek ve karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla düzenlenen koordinasyon toplantısını Sincik ilçesinde gerçekleştirdi.
- Haberi
İl Protokolünden Sincik Çıkartması

Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’le birlikte Sincik ilçesini ziyaret ederek, Sincik ilçesinin ihtiyaç ve talepleri ile yapılacak yatırım ve projelerini masaya yatırıldı 

Vali Çuhadar Başkanlığındaki il protokolünü Sincik Kaymakamı Batuhan Bingöl, Belediye Başkanı Mehmet Korkut, İl Genel Meclis üyeleri ile ilçe yöneticileri karşıladı.  

Karşılama sonrası Sincik Öğretmenevi’nde Konferans Salonuna geçen Vali Çuhadar ve Adıyaman Milletvekilleri, burada ilçe yöneticileri ve STK temsilcileri ile Kamu Yatırımlarını Değerlendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirdi. 

Gerçekleşen toplantıda ihtiyaç ve talepleri tek tek not alan Vali Çuhadar ve Adıyaman milletvekilleri, toplantıdan alınan öneri ve tavsiyeleri önceliğine göre tasnif edip bunları değerlendireceklerini ve çözüm bulmaya çalışacaklarını vurguladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Çuhadar, “İlçelerimizde düzenlediğimiz koordinasyon toplantıları ile sorunları yerinde tespit ederek, yerinde çözülecek olanları hemen koordine edip çözüm yolunda gayret sarf ediyoruz. Bu toplantılarda güzel sonuçlar alınıyor.” ifadelerini kullandı. 

Şampiyon ilçe Sincik’te bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, “Sincik ilçemiz hizmetlerin en güzelini hak eden bir ilçemizdir. Biz Sincik’e ne yaparsak yapalım yeterli değil. Çünkü çok daha güzelini hak ediyor. Bugün gerçekleştireceğimiz Koordinasyon Toplantısı ile ilçemizin ihtiyaç ve taleplerini tek tek not alarak, Sincik’i 2023 hedeflerine nasıl taşırız. Bununla ilgili hedeflerimizi planlarımızı birlikte konuşacağız.”dedi. 

Konuşmaların ardından İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl ve Belediye Başkanı Mehmet Korkut tarafından ilçenin tarihi, kültürü, coğrafyası ve kamu yatırımlarının mevcut durumu ile ihtiyaç ve talepler hakkında bir sunum yapıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Protokolünden, Sincik, Çıkartması,
Yorumlar
Haber Yazılımı