Haber Detayı
08 Ağustos 2021 - Pazar 11:51
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Adıyaman'a dev yatırım
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adıyaman' da faaliyet gösteren 38 Amatör Futbol Kulübüne toplam 190.000 TL nakdi yardım gönderildi.
SPOR Haberi
Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Adıyaman'a dev yatırım

Amatör Futbol Kulüp Başkanlarıyla Yenimahalle Spor Salonunda düzenlenen törende bir araya gelen Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, spor kulüplerinin gelişimlerine katkıda bulunmak, salgın sürecinde sporun desteklenmesi ve sporcularımıza katkı sağlamak amacıyla Adıyaman'da faaliyet gösteren 38 futbol kulübüne 190.000 TL maddi destek sağlandığını söyledi.

AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve kent protokolün katıldığı törende konuşan Ahmet Aydın, “Adıyaman’ı her zaman düşünerek ilimize sağladığı bu anlamlı destek için başta Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“7'den 70'e herkesin spor yapabilmesine imkan sağlamak istiyoruz”

Adıyaman’ı spor dallarında hak ettiği yere getirmek için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Aydın, konuşmasında şunları kaydetti: “Adıyaman’da gençlerin sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarına imkan sağlayacak modern tesislerden yararlanabilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Adıyaman’ı her konuda olduğu gibi spor alanında da çok daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Devam eden yatırımlarımız da tamamlandığında Adıyaman, ilçeleri ile birlikte adeta bölgemizin spor adına yıldızı parlayan bir şehri olmaya devam edecektir. 7'den 70'e herkesin spor yapabilmesine imkan sağlamak istiyoruz. Bugün Adıyaman’da on binlerce sporcunun lisanslı bir şekilde spor yapması şüphesiz Amatör Spor Kulüplerimizin gençleri spora teşvik etmek anlamında katkısını göstermektedir. Gelecekte bu kenti spor adına çok daha iyi yerlere getirmek için tüm spor kulüplerimiz ve spor camiasıyla birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bizler ilimizde spora ve sporculara her zaman destek olabilmek ve onlara en modern tesislerde ve ücretsiz olarak hizmet verebilmenin gayreti içerisinde çalışıyoruz. İlimizde futbolun ve diğer spor branşlarının marka değerini yükseltme adına her turlu katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda Bakanlığımızın ilimizdeki amatör spor kulüplerine yaptığı maddi yardım spora destek adına hepimizi çok mutlu etti. Ben takımlarımızın bu destek ile sezona daha iyi hazırlanacaklarına inanıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

"Geleceğimizin umudu gençler, gençlerin umudu spor"

Adıyaman Merkez ve ilçelerinde spor yatırımlarının sürdüğüne dikkat çeken AK Partili Aydın, "Geleceğimizin umudu gençler, gençlerin umudu spor" diyerek, “Gelecekte Bölgenin en iyi tesislerinde spor yapan gençlerimizin olimpiyatlarda ülkemizi başarıyla temsil edeceğin inanıyorum. Bu nedenle ilimdeki her bir spor yatırımını ayrı önemsiyor çalışmaları yakinen takip ediyoruz” dedi.

Gelecekte spor tesisi olmayan ilçenin kalmayacağını belirten Aydın, Adıyaman merkez ve ilçelerde devam eden spor yatırımları hakkında şu bilgileri verdi: “Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu (Sporcu Fabrikası) ve Besni Gençlik Merkezi yapımı tamamlandı en kısa zamanda açılışı yapılacak, merkez 15 mahallede 15 futbol sahası tamamlandı, Gölbaşı, Çelikhan ve Samsat ilçelerine Portatif Panel Havuz tamamlandı ve faaliyete geçti, Kahta Gazi Spor Salonu, Kahta 500 Kişilik KYK Öğrenci Yurdu tamamlanarak bu yıl faaliyete geçti, Tut Spor Salonu tamamlanarak ilçemiz gençlerimizin hizmetine sunuldu, Yeni Mahalle 4 adet Tenis Kortu, Samsat Spor Salonu, Kahta Spor Kompleksi (2.500 Seyircili Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)  projeleri devam ediyor. Ayrıca Merkez ilçemize ikinci Gençlik Merkezi ve Gölbaşı Gençlik Merkezlerinin projesi tamamlanarak ihale aşamasına geldi. Bütün yatırımlar tamamlandığında ilimiz gençlerine ve amatör spor branşlarına büyük katkı sağlayacak sporcu sayılarımız da artacaktır. Devam eden ve tamamlanan bütün yatırımlarımız Adıyaman’daki tüm gençlerimize, spor kulüplerimize, sporcularımıza ve sporseverlere hayırlı olsun.” PHA

Kaynak: (PHA) - Perre Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gençlik, ve, Spor, Bakanlığı’ndan, Adıyaman'a, dev, yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı