Haber Detayı
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 15:47
 
FETOCU TAKTİĞİ FİŞLEME: Adıyaman Üniversitesinde fişleme rezaleti
Adıyaman Üniversitesi bulunan akademisyenler iş adamı ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı O.U. ve akademisyen H. tarafından fişlendi. Amaç ise Rektör Profesör Doktor Mehmet Turgut’u görevden almak.
GÜNDEM Haberi
FETOCU TAKTİĞİ FİŞLEME: Adıyaman Üniversitesinde fişleme rezaleti

Adıyaman Üniversitesi bulunan 40 akademisyenin, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı ve iş adamı O.U. ve akademisyen H. tarafından fişlendiği ve bu çalışmaların göreve hala devam eden Rektör Profesör Doktor Mehmet Turgut’un göreve başlaması ile devreye girdiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre fişleme yapan kişinin Adıyaman’da bulunan bir Sivil Toplum Kuruluşu’nda başkanlık yapan iş adamı O.U. üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan akademisyen H.’nin akademisyenleri ulusalcı, Pkk’lı, Fetö’cü, Alevi gibi kodlar kullanarak fişlediği amaçlarının ise ADYÜ içerisinde kendi istedikleri şekilde bir düzen kurma amacı taşıdıkları, ADYÜ ve Adıyaman’da kaos yaratarak Türkiye gündemine taşımak istedikleri öğrenildi.

Yapılan fişleme işleminde O.U. üniversitede çalışan H. ile fişleme belgesini gönderdiği ve belgeyi düzenleyen H.’nin O.U.’ya gönderdiği bilgisine ulaşıldı.

Fişlemenin, bazı gazetecilere verildiği gazetecilerinde mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden akademisyenlere gönderdiği öğrenildi.

Söz konusu bilgiler arasında ADYÜ’de bulunan profesörler, öğretim görevlileri ve personeli fişleyip deşifre ettikleri, fişleyip, sıkıntıya sokma amacı ile hareket ettikleri ana hedefin ise tüm bunların uygulanması ile Rektör Profesör Doktor Mehmet Turgut’un sorunlar yaşatarak istifa ettirme yoluna götürmeyi planladıkları belirtildi. İş adamı O.U. bu listenin Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adıyaman İl Temsilcisi İ.T.’nin ofisinde hazırlandığını belirtti.

Yapılanların deşifre edilmesi ile üniversitede bulunan 40 öğretim görevlisinin Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı ve iş adamı O.Ü. akademisyen H. hakkında suç duyurusunda bulunduğu, bu vesile ile olayın adliyeye intikal ettiği ve sürecin somut olarak mahkemeye taşındığı mahkemenin devam ettiği bilgilerine ulaşıldı.

Adıyaman’da ne zaman bir yerde kente katkı sağlanmaya başlanırsa birileri bir yerden suyu bulandırmak amacı ile harekete geçiyor. Bu ve buna benzer Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı, iş adamları tehdit, şantaj ve fişleme yöntemleri ile hem kenti hem de kenti için bir çivi dahi olsa çakmak isteyenlerin önüne geçiyor. Yıllarca çalışarak emek ve çaba sarf ederek akademisyenlik yapan eğitime katkı sağlamak isteyen kişileri bu şekilde fişleyerek zan altında bırakmanın altında ne gibi istek ve beklentiler yatıyor? ADYÜ dizayn edilmek mi isteniyor? STK Başkanı, Akademisyen ve iş adamı üniversiteye kendi istediği rektörü mü atamak istiyor ya da kendileri bir yere gelmek adına kurumları ve kişileri töhmet altında bırakarak mı hedeflerine ulaşmak istiyorlar? Adıyaman bu konuda hep birileri tarafından tutulup aşağı mı çekilecek? Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETOCU, TAKTİĞİ, FİŞLEME:, Adıyaman, Üniversitesinde, fişleme, rezaleti,
Yorumlar
Haber Yazılımı