Haber Detayı
11 Mart 2021 - Perşembe 10:56
 
Eski Besni Caddesi’ndeki Altyapı Sorunu Tarihe Karışacak
Her yağışta sorun yaşanan noktalardan bir tanesi olan Eski Besni Caddesi’nde çalışmalarını sürdüren ASKİM ekipleri, sorunu kökünden çözmek için 2 bin 200 metrelik alana 800’lük yağmursuyu hattı döşüyor.
GÜNDEM Haberi
Eski Besni Caddesi’ndeki Altyapı Sorunu Tarihe Karışacak

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, her yağışta sorun yaşanan noktalardan bir tanesi olan Eski Besni Caddesi’nde altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Sorunun tamamen ortadan kaldırılması için 2 bin 200 metrelik alana 800’lük yağmursuyu hattı döşeyen ekiplerin çalışmaları hakkında bilgi veren yetkililer, “Şehir genelinde sürdürdüğümüz altyapı hattı yenileme çalışmalarımız kapsamında Eski Besni Caddesi’ne 800’lük yağmursuyu hattı döşüyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla, bölgede özellikle kış mevsiminde yağan aşırı yağışlardan dolayı meydana gelebilen sel olaylarının önüne geçmeyi hedefliyoruz. İnşallah ekiplerimiz çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlayarak kronikleşmiş bir sorunu daha çözmüş olacak” diye konuştu.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren cadde sakinleri ise Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Besni, Caddesi’ndeki, Altyapı, Sorunu, Tarihe, Karışacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı