Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 10:34
 
Başkan İşitmen: Zincir marketler küçük esnafı bitiriyor
Adıyaman'ın Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, "Devletimizden esnafımız için gelecek müjdeleri bekliyoruz." dedi.
EKONOMİ Haberi
Başkan İşitmen: Zincir marketler küçük esnafı bitiriyor

Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, market zincirlerinin küçük esnafa verdiği zararı gündeme getirdi.

Başkan İşitmen yaptığı açıklamada, "Türkiye’nin her yerine yayılan market zincirleri, küçük esnaf ve sanatkarı bitirme noktasına getirmiştir. Unutulmamalıdır ki sokakta esnafın lambası sönerse devletinde lambası sönük kalır. Devletimizden esnafımız için gelecek müjdeleri bekliyoruz." dedi.

"Market zincirleri küçük esnafı bitirme noktasına getirdi"

Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen Türkiye’de zincir marketlerin küçük esnafa verdiği zarara değindi. Bu konuda küçük esnafı koruyacak gerekli adımların atılması gerektiğini dile getiren Başkan İşitmen, “Haksız rekabet ve yasa boşluğundan yararlanan market zincirleri, küçük sermayeli esnafları bitirme noktasına getirmiştir. Bir market zinciri, nerede iki bakkal, bir manav, bir kasap gördüğü zaman şube açma rahatlığını artık yaşamamalı. Hükümetimiz tarafından Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı üzerinde bir çalışma olduğu bilgisi kamuoyuna yansımıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan küçük esnaf ve sanatkarı AVM ve zincir marketlere karşı koruyacak düzenlemelerin yasalaşarak biran önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Market zincirleri cumartesi günü öğle saatinden pazartesi mesai saatine kadar kapalı kalmalı. Esnafımız bu uygulama ile nefes alacaktır." diye konuştu.

Esnafın lambası sönerse devletinde de lambası sönük kalır

Başkan İşitmen açıklamalarına şöyle devam etti; “Türkiye’nin her yerine yayılan market zincirleri, vücuda yayılan kanser hücreleri gibi küçük esnaf ve sanatkarı bitirme noktasına getirmiştir. Unutulmamalıdır ki sokakta esnafın lambası sönerse devletinde lambası sönük kalır. Durum bu kadar ciddi” şeklinde ifade etti.

Esnaf normalleşme için müjde bekliyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle büyük yara alan esnafın hükümetten gelecek müjdeleri beklediğini ifade eden Başkan İşitmen, "Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısından esnaf ve sanatkarlar camiasının normalleşme beklentileri ve iş yerlerinin açılmasına yönelik müjdeler bekliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızdan bütün dal ve iş kollarının açılmasını bekliyoruz. Bu virüsü sadece esnafın yaymadığı ortadadır. Esnafında kurallara uyacağına yürekten inanıyorum. Artık esnafımız son noktaya geldi. Esnafımızın nefes almasını zamanı gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan müjde bekliyoruz.” dedi.PHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, İşitmen:, Zincir, marketler, küçük, esnafı, bitiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı