Haber Detayı
21 Haziran 2021 - Pazartesi 15:55
 
Başkan Çatan, Esnafın Ekonomik Sıkıntılarını Ele Aldı
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, yönetim kurulu üyeleri ile koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın sorunlarına ilişkin toplantı düzenlendi.
EKONOMİ Haberi
Başkan Çatan, Esnafın Ekonomik Sıkıntılarını Ele Aldı

Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası binasında düzenlenen toplantıya Başkan Tahsin Çatan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda, tüm dünyada, dolayısıyla ülke genelinde ve il genelinde 1 yılı aşkındır devam eden koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan kısıtlamalar, insanların ve özellikle esnafların yaşadığı sıkıntılar ele alındı.

"Bu zor süreçten maddi ve manevi olarak en çok esnaflarımız etkilendi"

Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, burada yaptığı konuşmasında, “Malumunuz koronavirüs salgın hastalığı sebebiyle dünya genelinde dolayısıyla ülkemizde ve ilimiz genelinde bir yılı aşkındır kısıtlamalar ve buna bağlı olarak sıkıntılar yaşanmaktadır. Bizler Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı olarak ilk günden itibaren esnafımıza gerek telefonla ve gerekse sosyal medya üzerinden alınması gereken tedbirler ve uyarılar konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Esnaflarımızın zor ve sıkıntılı günlerde ceza almamaları konusunda her zaman yanlarında olduk. Tabii ki bu zor süreçten maddi ve manevi olarak en çok esnaflarımız etkilendi. Bizler oda olarak her zaman bunları en azamiye nasıl düşürebiliriz düşüncesiyle hareket ettik. Esnaflarımızı maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde tek tek ziyaret ederek, hem maske dağıttık hem de sıkıntılarını bire bir dinledik.

Alınması gereken tedbirler konusunda ilgili makamlarla görüşerek taleplerimizi ilettik. Esnaflarımıza destek amaçlı faizsiz kredi verilmesi konusunda yerel ve ulusal basın aracılığıyla defalarca açıklamalarda bulunduk. Esnafımızı devlet tarafından verilen karşılıksız hibe ödenekleri konusunda bilgilendirdik ve hatta çoğu esnafımızın müracaatlarını oda bünyesinde gece geç saatlere kadar mesai yaparak gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada sıkıntılarımız halen devam etmektedir. Bizler oda olarak sürekli esnafımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma da buradan sizlerin aracılığı ile teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“Bölgeye hitap edecek noktaya bankamatik yerleştirilecek”

Atatürk İlkokulu çevresindeki esnafların bankamatik talepleri konusuna da değinen Başkan Çatan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kahta’nın güneyindeki esnaflarımız bankaların merkezde olması ve ilgili bölgede bankamatik olmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını bizlere ilettiler. Para çekme veya borç yatırma konularında işyerlerini kapatarak bankaya gitmek zorunda kalan esnaflarımızın sıkıntılarını gidermek için ilgili banka yetkilileriyle, kurum amirleriyle görüşerek bölgeye hitap edecek bir noktada bir bankamatiğin yerleştirilerek esnaflarımızın sıkıntılarını gidermeye çalışacağız.” PHA

Kaynak: (PHA) - Perre Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Çatan,, Esnafın, Ekonomik, Sıkıntılarını, Ele, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı