Haber Detayı
10 Haziran 2021 - Perşembe 14:54
 
AYDIN: ADIYAMAN HASTANE-OTOGAR KAVŞAĞI İHALESİ 29 TEMMUZ’DA
AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Atatürk Adıyaman Hastane/Otogar Kavşağı’nın ihale tarihine ilişkin açıklama yapt
GÜNDEM Haberi
AYDIN: ADIYAMAN HASTANE-OTOGAR KAVŞAĞI İHALESİ 29 TEMMUZ’DA

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı (GMDK) ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Atatürk Bulvarı Adıyaman Hastane/Otogar Kavşağı’nın ihalesinin 29 Temmuz’da yapılacağını açıkladı.
GMDK Başkanı Aydın açıklamasında; Her geçen gün gelişmekte olan Adıyaman’ımızın trafik ve ulaşım alanında da yeni ihtiyaçları belirmektedir. Hemşerilerimizin güvenli ve konforlu bir şehirde seyahat etmelerini sağlamak, şehrimizin altyapı yanında üstyapıda da modern bir görünüme kavuşması için çok önemli bir projeyi daha Allah’ın izni ile hayata geçiriyoruz. Adıyaman-Kahta Devlet Yolu üzerinde, (Adıyaman-Çelikhan) ayrımı, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Adıyaman şehir merkezi bağlantısının olduğu noktada yapılması planlanmaktadır. Ayrıca, Çelikhan il yolu bağlantısının geometrik standartlarının yükseltilmesiyle; Çelikhan ilçesinin, Adıyaman şehir merkezi, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşımının konforlu ve güvenli bir trafik akışının sağlanılması amaçlanmaktadır. 2x81 metre Köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2x2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 kilometre Çelikhan Bağlantı yolu (BY BSK) yapılması işinin ihalesi 29.07.2021 tarihinde yapılacaktır. Adıyaman trafik ve ulaşımını akıcı, güvenli ve konforlu bir şekilde rahatlatacak olan bu önemli bir projenin hayata geçirilmesi noktasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı ve Çelikhan Bağlantı Yolu’nun şimdiden Adıyaman’ımıza ve hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Kaynak: Editör: SABRİ SİNAN ALKAYIŞ
Etiketler: AYDIN:, ADIYAMAN, HASTANE-OTOGAR, KAVŞAĞI, İHALESİ, 29, TEMMUZ’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı