Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 11:57
 
Anka Turizm Hizmet Vermeye Başladı
Adıyaman’da son yıllarda artan yolcu sayısı ile birlikte yeni bir turizm firması Adıyaman halkına hizmet vermeye başladı. İsmini küllerinden doğan bir doğaüstü kuş olan Zümrüd-ü Anka kuşundan alan Anka Turizm, Adıyamanlıları Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacak.
TURİZM Haberi
Anka Turizm Hizmet Vermeye Başladı

Açılışta konuşan kurucu ortak ve Genel Müdür Cengiz Koca, firmanın hedefleri ve hizmetleri hakkında bilgi verdiği konuşmasına firmanın memlekete ve vatana hayırlı olmasını dileyerek şöyle devam etti; “Memleket için kuruldu ama vatanın dört bir yanına gideceği hepimize hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Hizmet anlamında iyi şeyler yapmak için geldik. Zaten biz bu sektörün içerisinde 40 yıldan bu yana vardık, devam ediyoruz. İsminin Anka olmasının sebebi ise; kendi küllerinden doğan Zümrüd-ü Anka’dan kaynaklı. Hizmet sektörü, en güzelini yapmaya çalışacağız.” dedi.
“EKSİLERİMİZİ BİLDİĞİMİZ İÇİN ARTILARIMIZ ONLAR OLACAK”
Genel Müdür Koca, pandemi sürecinde riskli ve büyük bir yatırım yaptıklarını belirterek; “Artımız eksilerimizi bildiğimiz için artılarımız onlar olacak. Eksilerimizi gidereceğiz, daha önceki eksiler olmayacak. Takdir edilirsek hizmetimize devam edeceğiz. Biz hizmet edeceğiz vatandaş bizi takdir edecek. Şu an filomuzda 20 aracımız var ve 5 aracımızda fabrikada yavaş yavaş büyüyeceğiz. Bu pandemi de büyük bir yatırım yaptık. Tabi ki çok büyük bir risk 30 milyon TL’nin üzerinde yatırım var. Bunun yanında ortalama bin kişiye ekmek kapısı açıldı. Şimdi otobüsünden, petrolüne, ayakçısından, yıkamacısından, lokantacısından çalışanından bir istihdam, güzel bir şey yani kendimiz için bir şey yapıyoruz ancak insanlara da faydalı olmak için bir şeyler yapıyoruz. Herkes evine bizden dolayı da olsa bir ekmek götürecek. İnşallah hak ederiz ve bize de hak ettiğimizi verirler. Bu iş devam eder. Aslında gidebildiğimiz bir yer diye bir şey yok. Bizlerin sektöründe tercih arz ve talep ile ilgili arz edilen yerde talep oluşmuşsa gidilir. Yoksa her araç 2 milyon TL diyelim iki iki dört eder yatırım boşuna kullanılmaz diye düşünüyorum. Ama talep nerede varsa oraya gideriz.” diye konuştu. 
“BİZ İNANIYORUZ BİZİ KUCAKLAYACAKLAR”
Koca sözlerine şu şekilde son verdi; “İnsan takdir ederse buradayız, etmezse de buradayız çünkü biz hizmet için geldik, para ikinci planda. Şu an buraya gelen dostlarımıza arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Adıyaman halkına teşekkür ediyoruz. Biz inanıyoruz bizi kucaklayacaklar. Yanlarına alacaklar, bizimle birlikte yolculuk yapacaklar ve bize teşekkür edecekler bundan eminim. Çünkü biz işimizi biliyoruz. Biz bu işin profesörüyüz.” Sabri Sinan Alkayış

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anka, Turizm, Hizmet, Vermeye, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı