Haber Detayı
23 Temmuz 2021 - Cuma 13:44
 
AK Parti Heyetinden Besni ve Tut İlçelerine Bayram Ziyareti
AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin beraberinde AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Besni ve Tut ilçelerinin yanı sıra Şambayat beldesinde bayramlaşma programına katıldılar.
GÜNDEM Haberi
AK Parti Heyetinden Besni ve Tut İlçelerine Bayram Ziyareti

           AK Parti heyetinin  Besni ve Tut ilçelerini ziyareti esnasında esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelerek  bayramlarını kutladılar. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan AK Parti heyeti ilk olarak Tut ilçe Teşkilatına geçerek burada İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve yönetimi ile bir araya gelerek partililerle bayramlaştılar. Törende bir konuşma yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş “ öncelikle sizlerin, ailenizin, ülkemizin, milletimizin, tüm İslam âleminin kurban bayramı mübarek olsun. Allah bayram tadında nice bayramlara sağlıkla sıhhatle hepimizi ulaştırsın. Bu uğurda bu inançla tüm ümmetin umudu haline gelen ve gecesini gündüzüne katan Cumhurbaşkanımızın gayretleriyle, çabalarıyla elbette siz Ak Partili gönüldaşlarımızın, teşkilat mensuplarımızın da gayreti ve destekleriyle destekleriyle Tut ilçemizde çok güzel günleri göreceğimize gönülden inanıyorum. Daha güzel günlerde daha güzel bayramlarda buluşmak dileğiyle hepinizi selamlıyorum” dedi.

          Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin “Kurban, Allah’a kulluğu, teslimiyeti, kurbiyeti, takvâyı, arınmayı ve adanmışlığı içeren müstesna günlerden biridir. Böyle mübarek bir günde bizlerde teşkilat mensuplarımın bayramı tebrik etmeye geldik. Tut ilçemiz bizim için en önemli ilçelerden biridir. Genel seçimlerde çok ciddi bir oy potansiyeline sahip bir ilçemiz. Her ne kadar yerel seçimlerde çok az bir farka seçimi kaybetmiş olsak ta inşallah önümüzde ki seçimlerde hem genel hem de yerel arzu ettiğimiz başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Nerde bir hatamız varsa, nerde bir eksikliğimiz varsa bunu telafi edeceğiz. Bizim başarmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Bu memleket Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarını istiyor. Dolayısıyla önümüzde zaman dilimi içerisinde tüm kızgınlıkları ve kırgınları bir tarafa bırakarak daha kucaklayıcı ve daha toparlayıcı bir siyasi anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu davanın şurunu bilen, Türkiye’nin hangi badirelerden bugünlere geldiğini bilen,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğansız 2023’ün,2024’ün Türkiye’sinde neler olacağının hesabını bilen, Cennet Mekkan Abdülhamit’ten sonra koca coğrafyanın nasıl dağıldığını bilen bu vatanın evlatları biliyorum ki önümüzdeki süreçte de liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaktır. İnşallah bizlerde tuzaklara, oyunlara, kumpaslara bugüne kadar asla papuç bırakmadık; bundan sonra da bırakmayacağız. Kardeşlik hukukumuza sahip çıkarak, saflarımızı sıklaştırarak durmak yok yola devam diyeceğiz“ diye konuştu.

           Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’nin 19 yılda büyük başarılara imza attığını belirterek “Bugün dünyanın gıpta ile baktığı bir Türkiye var. Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemiz dünyanın en huzurlu ve güvenli bir ülke haline geldi.  Bazı çevreler bize karşı ne kadar düşmanlık yaparsa yapsın onlara fırsat vermeyeceğiz. Hepimiz, bir birimizi canı gönülden seviyor ve bu sevginin karşılığı vatandaşımıza yansıdığını net bir şekilde görüyoruz. İnşallah önümüzdeki seçimlerde de bunun en güzel neticesini Tut ilçemizde de göreceğiz” dedi.

Tut ziyareti kapsamında İlçe Kaymakamı Muhammet Tugay’ı da ziyaret eden AK Parti heyeti daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret ederek burada güvenlik güçlerinin bayramlarını kutladılar.

           AK Partinin bir sonraki durağı Besni İlçesi oldu. Besni’de ilçe Teşkilatını ziyaret eden AK Parti heyetini İlçe Başkanı İsmail Sümer, Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre ve partililer karşıladı. Coşku içerisinde geçen bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Milletvekili Yakup Taş tüm  İslam aleminin ve Besnili vatandaşların bayramını tebrik ederek “Bayramlarımız, birliğin kardeşliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın doruğa çıktığı müstesna günlerdir. Bu mutluğu bugün Besni ilçemizde yaşamak ayrıca mutluluk verici. Göreve geldiğimiz andan itibaren yolumuz da hedefimizde de belliydi. Azalmadan çoğalacağız dedik. Dilde, fikirde, gönülde birlik olacağız dedik. Hamdolsun Besni’mizde bu birlik ve beraberliği sağladık. Her daim bu teşkilatımızla birlikte yürümekten şeref ve onur duyuyoruz” dedi.

            Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin AK Parti’nin çok büyük bir aile olduğunu ve yaklaşık 20 yıldır bu birlik ve beraberliği en güzel şekilde sağlayarak bugünlere gelindiği ifade ederek bazı uyarılarda bulundu. Hem içeriden hem dışarıdan gelen saldırılara karşı dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Dağtekin “Muhakeme etmeye yanaşmayan, nefreti gözünü karartmış, yalanlarla yatıp kalkan bir kitleye karşı mücadele veriyoruz.  Benim sizden ricam lütfen birbirimize samimi, dürüst ve içten olalım.  Birbirimize Allah rızası için sarılalım. Bizi yenecek hiç bir muhalefet yoktur bir güç yoktur.  Dolayısıyla bizim tekrar samimi olarak birbirimize karşı yaptığımız yanlışlıklar varsa samimiyetle özür dilemek ve samimiyetle af dilemektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Besni’yi bize emanet etti. Allah’a hamdolsun dertlere çare üreten Belediyemiz, derdimizi anlatan teşkilatımız ile derdimizin dermanı milletimizin yanındayız. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum; Genel Başkanımız ve liderimiz önümüze bir gelecek vizyonu ortaya koydu.  2023, 2024 kritik bir eşik. Bu hedeflerimizi baltalamak için karşımızda kirli oyunlar var, sahte hesaplarla sahte figüranlarla bize saldıran mahfiller var. Bizim bu süreçte eskisinde daha fazla kenetlenmemiz gerekiyor. Ve şunu herkesin bilmesini istiyoruz, ahdimiz olsun ki; Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sultan Abdülhamit Han’ın yalnızlığına bırakmayacağız. Bunu herkes böyle bilsin. Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bu mübarek günde en güzel şekilde ağırlayan Besni halkına ve teşkilatımıza teşekkür ediyor bayramlarının tekrardan en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

     Konuşmaların ardından AK Parti heyeti Besni Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek burada jandarma personeli ve emniyet teşkilatıyla bayramlaştı. AK Parti heyetinin son durağı ise Şambayat Beldesi oldu. Burada hem vatandaşlarla hem de esnaflarla bayramlaşan AK Parti heyeti daha sonra belde teşkilatına geçerek coşkulu bir bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. Haber Merkezi

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Heyetinden, Besni, ve, Tut, İlçelerine, Bayram, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı