Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 14:52
 
Adıyaman'da Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği
Adıyaman'da Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında çelenk töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Adıyaman'da Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği

10 Nisan 1845 yılında kurularak iki asra yaklaşan şanlı ve köklü geçmişiyle milletimizin huzur ve güvenini sağlayarak, şerefli mazisinden aldığı güçle kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları zaman ve mesai mefhumu gözetmeden büyük bir sabır, cesaret ve fedakârlıkla yerine getiren Türk Polis Teşkilatı 176. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 

İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, müdür yardımcıları ve teşkilat mensupları Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret ederek çiçek taktim etti.

İl Emniyet Müdürü Ergüder, ziyarette yaptığı konuşmasında Vali Mahmut Çuhadar'a Emniyet Teşkilatına verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çuhadar ise, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümünü kutlayarak şunları söyledi:

"Kurulduğu günden beri üstlendiği her türlü görevi layıkıyla yerine getiren polis teşkilatımız, emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasında gösterdiği başarılı çalışmalarının yanı sıra dünyanın ve ülkemizin de içinde geçtiği zorlu pandemi sürecinde fedakârca görev yaparak büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Son bir yıldır polisimiz, vatandaşlarımızı salgından koruyabilmek için canla başla mücadele etmekte, milletimizin sağlık ve selameti için gece-gündüz demeden yoğun bir gayret ve çaba göstermektedir. Şerefli mazisinden ve milletimizden aldığı güçle kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin her koşulda en iyi şekilde yerine getiren emniyet teşkilatımız, asırları aşan tecrübesi ve halkımızın da desteği ile şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada huzur ve güven içinde yaşamamızın en büyük teminatlarından biri olacaktır.

Kuruluşunun 176. yılı vesilesiyle ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında üstün gayret ve başarı gösteren emniyet teşkilatımızın her kademesindeki bütün amir ve memurlarımızı kutluyor, bu anlayış doğrultusunda, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm emniyet mensuplarımızın üstlendikleri bu kutsal vazifeyi, en başarılı şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancımı ifade ediyor, büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren emniyet teşkilatı mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum." PHA

Kaynak: (PHA) - Perre Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Adıyaman'da, Türk, Polis, Teşkilatı'nın, 176., Kuruluş, Yıl, Dönümü, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı