Haber Detayı
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:02
 
Adıyaman’da 4006 Tübitak Bilim Fuarı açıldı
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin proje çalışmalarının sergilendiği ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın düzenlenen törenle açıldı.
GÜNDEM Haberi
Adıyaman’da 4006 Tübitak Bilim Fuarı açıldı

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu, örgün eğitim ile birlikte hafızlık projesinin minik öğrencilerinin hazırladığı 24 projenin sergilendiği fuar açılışına, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Müdür Yardımcıları Kazım Çoban ve Mehmet Altındal, Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, Müftü Yardımcısı M.Salih Eren, Adıyaman Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ebubekir Turmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Bilen, okul müdürleri, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Hafızlık öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 projenin yer aldığı bilim fuarındaki stantları gezerek projeleri inceleyen Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, burada yaptığı açıklamasında; “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinlikleri ve proje yarışmaları öğrencilerimizde yeni ufuklar açarak bilime, araştırmaya ve yeni deneyimler kazanmaya yönelik önemli eğitim faaliyetleridir. Bu yüzden bu tür etkinlikler öğrencilerimiz için deneyim kazanmaları açısından kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik ediyorum” dedi.

Okul Rehber Öğretmeni Bedir Yaman'ın yaptığı fuarda, 10 Muharrem vesilesi ile katılımcılara aşure ikramında bulunuldu. PHA

Kaynak: (PHA) - Perre Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Adıyaman’da, 4006, Tübitak, Bilim, Fuarı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı