Haber Detayı
25 Mayıs 2021 - Salı 14:10
 
Adıyaman Belediyesinden Filistin’e 100 bin TL destek
Adıyaman Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmü ve saldırıları kınanırken, Filistin halkına 100 bin TL’lik maddi destek kararı alındı.
GÜNDEM Haberi
Adıyaman Belediyesinden Filistin’e 100 bin TL destek

Adıyaman Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısında ilave gündem olarak Filistin halkına 100 bin TL yardım yapma kararı alındı.

Meclis üyelerinin oylarıyla alınan bu kararla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, karara imza atan tüm üyelere teşekkür etti.

Toplantıda Filistin’de yaşanan zulme de dikkat çeken Başkan Kılınç, terör devleti İsrail’i lanetleyerek, şu ifadelere yer verdi:

"Adıyaman Belediyesi olarak, terörist İsrail’in zulmü nedeniyle zor günler geçiren Filistinli kardeşlerimizin yarasına bir nebze olsun merhem olmak için meclisimiz tarafından 100 TL’lik yardım kararı alınmıştır. İnşallah yapacağımız bu yardımı en kısa sürede Diyanet Vakfı yoluyla kardeşlerimize ulaştıracağız. İsrail’in Filistin halkına yönelik Ramazan ayından bu yana sürdürdüğü zulüm karşısında her zaman Filistin Devleti'nin ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtiyor ve bunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. İnşallah en kısa sürede bu terör devletinin eylemleri son bulacak ve Filistin halkı kendi öz topraklarında hür bir şekilde yaşamaya devam edecektir. Bu vesileyle İsrail’in saldırıları sonucunda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan Filistinli kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum." PHA

Kaynak: (PHA) - Perre Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Adıyaman, Belediyesinden, Filistin’e, 100, bin, TL, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı