Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 14:22
 
ADIYAMANLILAR:BAŞKAN SAİT AYBAK'TAN 1.LİG SÖZÜ BEKLİYORUZ
Adıyaman 1954 Spor yakaladığı başarılı çizgiyi son haftaya kalsa da şampiyonluk ile taçlandırırken, takımın 2. Lig’de başarılı olabilmesi adına hem kurumsal hem de sportif anlamda ciddi bir çalışmanın yapılması gerektiği taraftarlar tarafından şampiyonluğun ardında dile getirilmeye başlandı.
- Haberi
ADIYAMANLILAR:BAŞKAN SAİT AYBAK'TAN 1.LİG SÖZÜ BEKLİYORUZ

Adıyaman 1954 Spor yıllar sonra kenti ve taraftarı umutlarını boşa çıkarmayarak son 2 sezonda 2 ayrı ligi geçerek üst liglere çıkışını devam ettirirken takımın gelecek yıl mücadele edeceği 2. Lig’de ciddi anlamda bir yapılanmaya ihtiyacı ortaya çıkarken taraftarlar bu konuda bir an önce harekete geçilmesini istiyor.

Adıyaman halkı spor ile iç içe yaşamayı seven ve her anlamda kentin takımlarını destekleyen bir yapıya sahip, bu süreçte son yıllarda inişli çıkışlı bir grafik çiziyor olmasına rağmen kulüp başkanlığına Sait Aybak’ın seçilmesi ile maddi ve manevi anlamda kulübe ayrıca bununla birlikte başarısına yansımış durumda.

Sait Aybak yaklaşık 8 ay önce kulüp başkanlığından istifa ederek kulüp başkanlığına asbaşkanlık görevini yürüten Cevher Dila Erdem getirildi. Ancak tüm dünyada olduğu gibi Adıyaman’da da etkisini gösteren pandemi neden ile Türkiye genelinde siyasi parti kongreleri dışında bütün kongreler ertelendi. Bundan ötürü başkanlığı düşmeyen Sait Aybak Türkiye Futbol Federasyonu Resmi Sitesi’nde hali hazırda kulüp başkanı görevini sürdürüyor. Buna rağmen kulüp başkanı olarak bilenen Cevher Dila Erdem kulüp başkanı olarak lanse ediliyor.

Taraftarlar ilk olarak kulüp başkanı olarak Sait Aybak’ın resmiyette olduğu gibi medya önünde de kulüp başkanı olmasını istediklerini ifade ederken, kulübün bu şekilde daha hızlı ve emim adımlar ile ilerleyeceğini altını çizdi.

Taraftarlar ayrıca kulübü şu ana kadar yöneten ve Türkiye’de bir ilki geçekleştiren Cevher Dila Erdem’e kulübe yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiklerini vurguladılar.Adıyaman halkı ve taraftarlar takımı 2 yılda 2 farklı ligi üst üste çıkardığı için Başkan Aybak’a teşekkür ederken ayrıca 2. Lig’de yapacağı çalışmalar için ise şimdiden teşekkür ettiğini dile getiriyor.

Taraftarlar kurulduğu yıldan bu yana istikrarlı yönetim ve kadro ile sportif başarının önemine değinerek Sait Aybak’ın kulübe desteğinin devam etmesini istediklerini fakat kendisinin de başında olacağı bir Adıyaman 1954 Spor’un daha net ve hızlı yol alacağı söylerken 1. Lig’e çıkışın ise yine Sait Aybak’ın başında olacağı bir yönetim ile gerçekleşeceğini aktarıyor.

Taraftarlar kulübün yıl içinde 6 farklı antrenör ile çalışmanın kulüp adına bir talihsizlik olduğunu bunun düzeltilmesinin de yönetimsel düzenleme ile son bulacağına inandıklarını ve takımın üst lige çıkması ve çıkış sürecinde sağlam sac ayakları ile hareket etmesinin asansör takım yerine başarı gediklisi bir kulüp olmasını sağlayacağını kaydediyor.

Taraftarlar Adıyaman 1954 Spor’un üst liglere tırmanışı sürdükçe yönetim anlamında da kurumsallaşmasının meyvesini ilerleyen yıllarda alacağı başarılar ile gün yüzüne çıkacağını Sait Aybak’ı başkan olarak devam etmesi ile bu sürecin tekrar canlanacağını da sözlerine ekliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADIYAMANLILAR:BAŞKAN, SAİT, AYBAK'TAN, 1.LİG, SÖZÜ, BEKLİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı