Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 09:38
 
YENİ: İNTİKAMI EN KISA SÜREDE ALINACAKTIR
Ak Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde Pkk’lılar tarafından şehit edilen 13 vatandaş ilişkin yaptığı açıklamada; “Bunlar bizim vatanımız için, bayrağımız için, ezanımız için kendi canını feda eden evlatlarımızdır.
- Haberi
YENİ: İNTİKAMI EN KISA SÜREDE ALINACAKTIR

Bunların intikamı en kısa sürede alınacaktır.” dedi.

Ak Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde Pkk’lılar tarafından şehit edilen 13 vatandaşa ilişkin açıklama yaptı.

Başkan Yeni, şehitlerin sadece Adıyaman’ın değil tüm Türkiye’nin şehitleri olduğunu belirtirken olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını aktardı; “Öncelikle Adıyaman şehidimiz başta olmak üzere, 13 şehidimizin 13’de ana evladı, vatan evladı; 13’de bizim, 13’de Adıyamanlı, Türkiyelidir. 13’de bizim evladımızdır. Şimdi 13 şehidimiz haberlerde dinlediğimiz kadarıyla, aldığımız bilgiler doğrultusunda; bunlar 2015 yıllarında esir alınan 13 kardeşimiz Kuzey Irak, Gara’da 3 gün önce şehit edilen kardeşlerimiz. Herkes kendi şehidine ağladı ama gerçekten biz tüm şehitlerimize ağlamaktayız. Bunlar bizim vatanımız için, bayrağımız için, ezanımız için kendi canını feda eden evlatlarımızdır. Biz 13 ailenin değil tüm Türkiye’nin başı sağ olsun diyoruz. Biz bu kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Ailelerine de sabırlar diliyoruz. Ben dün bir video vardı izledim. O kardeşlerimizin paylaşımından. Yani gerçekten ağlamamak elde değil. Orada 20 aylık bebek mi var diyelim, nişanlandım düğünüm yarıda kaldı diyen var. Onlar mekanları cennet olsun, peygamber efendimize komşu olsunlar. Biz inanıyoruz ki bu şehadeti de Allah herkese nasip etmez. Burada ne kadar desek boş ama annelerin yürekleri yandı, gözyaşları. İnşallah son şehitlerimiz olur. Memlekette, özellikle tüm Müslüman ülkelerde, özellikle ülkemizde barış, huzur, sükunet dileriz. Bizim burada yapacağımız şehidimizin son yolcu etme merasiminde ev sahipliğimizi de yaptık. Ailelerin acısını paylaşmak adına elimizden geleni kıymetli tarım bakanımız geldi, Pakdemirli Bey, milletvekillerimiz, valimiz, bürokrasi, on binlerce kişinin katılımıyla şehidimizin defin merasimini gerçekleştirdik. Taziyelerde de bizim evladımızdır diye beraber acı hepimizin acısıdır, tüm Türkiye’nin acısıdır. Biz orada ne yapabiliriz, acıyı nasıl dindirebiliriz, o ananın gözyaşını nasıl ortak olabiliriz, nasıl paylaşabiliriz? Mücadelesini verdik. Yeterli mi? Gerçekten yeterli değil. Bu acının bir an önce tamamen sönmesidir.” dedi.

Biz İçişleri Bakanımıza Da Güveniyoruz

Yeni, açıklamasının devamında intikamın en kısa sürede alınacağını vurguladı; “Burada İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun bir tweetini gördüm. Murat Karayılan’ı yüz parça bin parça yapmazsak şehit aileleri yüzümüze tükürsün sözünü verdi. Biz içişleri bakanımıza da güveniyoruz. Ben inanıyorum ki bu esirlerden dolayı biraz daha esnek davranıldı karşı tarafa. Nasıl sağ alabiliriz mücadelesi var iken, birazcık daha sağ duyulu yaklaşıp, sadece o esirleri kurtarmak adına ayrı bir operasyon yapılıyordu. Dikkatli bir operasyondu diyeyim. Ama bu saatten sonra, bu olaydan sonra inanıyorum ki devletime, bakanıma, milletvekilime ben inanıyorum ki bunların intikamı en kısa sürede alınacaktır. Bundan hiçbir şüphemiz yoktur. Biz ülkemize, devletimize güveniyoruz. Allah’ın izni ile ben o annelere derim ki; Süleyman Soylu, devletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece bu intikam kısa sürede alınacaktır. Ben bunu ailelere bir mesaj olarak gönderebilirim. Ben o ailelere tekrar başsağlığı diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah ailelerine eşlerine, kardeşlerine sabırlar versin. O acı anlatılamaz. Ne kadar paylaştık desek de ateş düştüğü yeri yakıyor ne yazık ki. Allah yardımcıları olsun.” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ:, İNTİKAMI, EN, KISA, SÜREDE, ALINACAKTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı