Haber Detayı
18 Aralık 2020 - Cuma 11:25
 
Müftülükten engellilere tekerlekli sandalye desteği
Adıyaman İl Müftülüğü ilçeye bir adet engelli tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.
YAŞAM Haberi
Müftülükten engellilere tekerlekli sandalye desteği

Adıyaman İl Müftülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, engelli koordinatörlüğünce her ilçeye bir adet engelli tekerlekli sandalyesi verilerek engelli vatandaşlara destek oldukları ifade edildi.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı'nın Kahta ilçesinde beyin felci geçirip iki ayağından engelli olan Nazime Can'a sandalyesini vermek üzere Girne mahallesindeki evini ziyaret etti.

Taşçı burada yaptığı konuşmasında, "Peygamber efendimiz insanlar arasında ırk-renk,zengin-fakir,engelli-engelsiz hiçbir husus da ayrım yapmamış,onlara değer vermiş, onlara iyi davrananları övmüştür. Asıl engel şu gördüğümüz bedenimizde ve vücudumuzda olan maddi engeller değil,asıl engel gözlerimizde olup iyilik ve güzellikleri görmemektir."dedi.

Daha sonra Taşçı, ilçede yapımı süren  Ömer Yaşar 4-6 yaş Kuran Kursunu ve müftülük hizmet binası inşaatını inceleyerek,  İlçe Müftüsü Rıfat Çevik'den camii ve Kur'an kursu inşaatları hakkında bilgiler aldı.

İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Ali Çelik ve beraberinde Samsat ve Tut ilçe engelli koordinatörleri ile ihtiyaç sahibi bedensel engellilere sandalye hediye etti.PHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müftülükten, engellilere, tekerlekli, sandalye, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı