Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 17:10
 
Köy Ve Mahalle Muhtarlarından Boğaziçi Tepkisi
Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’yu protesto edenleri kınadı.
GÜNDEM Haberi
Köy Ve Mahalle Muhtarlarından Boğaziçi Tepkisi

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına Başkan Hacı Mustafa İlik konuya ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; “Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak son dönemde ülkemizin maruz kaldığı, hiçbir ekonomik kaide ile açıklanmayan etik dışı siyasi oyunları en ağır şekilde kınıyoruz.

 Zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen halkımız, alt edilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterecektir. Bu hususta devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. Bu mücadelede üzerine düşen her ne varsa Adıyamanlı Muhtarlar olarak görev yapmaya hazırdır.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ülkede darbe söylemleri yapan bazı çapulcular bunu bahane ederek Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasını protesto gerekçesiyle toplanan bir grubun terör örgütü marşı söyleyip “katil polis” sloganları atmasını nefretle kınıyoruz.

Türk polisine yönelik atılan hadsiz, şımarık ve nereden kurgulandığı belli olan bir slogan bu zincirin son halkası olarak bizleri son derece üzmüştür.   Polisimiz, mazlumun yanında, zalimin karşısındadır. Bizlerin güvenliği için 7/24 görevde olan, yeri geldi mi milletini omuzunda bile taşıyan polis teşkilatının ve devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Ülkemizin terörle boğuştuğu yıllar halen devam etse de azaldığını görüyoruz. Bu konuda devletimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bu ülkenin birlik beraberliğini bölmek, parçalamak isteyenlerin verdiği kötü savaşa karşı hepimizin birlik içinde verdiği mücadele çok önemli.

Son olarak güzel ülkemizi bölmek isteyen şımarık çapulculara şunu belirtmek istiyoruz. 'Bu ruh bizde var olduğu, biz bu mayaya sahip olduğumuz sürece ne kimse bizi bölebilir ne devletimizin varlığına ne de milletimizin birliğine zarar verebilir. Devletimize ve vatanımıza olan sevgimizi kimse ölçmeye kalkmasın çok bedel ödedik gerekirse yine öderiz.” ifadelerini kullandı. Haber:S.Sinan ALKAYIŞ

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, Ve, Mahalle, Muhtarlarından, Boğaziçi, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı