Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 10:24
 
BAŞKAN ASNUK: ADIYAMAN'IN DURUMU BİZİ BİR HAYLİ ÜZMÜŞTÜR
Saadet Partisi Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk, Adıyaman’ın koronavirüs haritasında Güneydoğu Anadolu Bölgesinin aksine kırmızı olarak yer alan Adıyaman’da yüksek vakalara ilişkin açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
BAŞKAN ASNUK: ADIYAMAN'IN DURUMU BİZİ BİR HAYLİ ÜZMÜŞTÜR

Saadet Partisi Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk, Adıyaman’da artan vaka sayılarına ilişkin bir açıklama yaptı.

İl Başkanı Asnuk, açıklamasında; “1 Mart itibariyle açıklanan kademeli normalleşme haritasında, Adıyaman yüksek riskli grupta yer aldı.

Yakın çevresindeki illerin düşük ve orta riskli göründüğü haritada, kırmızı rengiyle ön plana çıkan Adıyaman'ın durumu bizi bir hayli üzmüştür.

Bu sonuçtan sadece Adıyaman halkının duyarsızlığı sonucunu çıkarmak insafsızlık olur.

Yetkililerin diline pelesenk ettikleri; maske, mesafe ve hijyene yönelik açıklamalar günü kurtarma açıklamalarıdır.

Bu süreçte yakın illerimizin birçoğunu ziyaret etmiş biri olarak; Adıyaman halkının birçok şehirden daha dikkatli davrandığını söyleyebilirim, kurallara yüzde yüz bir riayet söz konusu olmasa da genel anlamda taziye, düğün vs. konularda birçok ilden daha duyarlı olduğumuzu gözlemledim.

Bütün bunlara rağmen Adıyaman'ın bu görüntüsü içimizi acıtmaktadır.

1. Her gün kararları yayınlanan il hıfzıssıhha kurulu toplanıyor mu, yoksa sadece bir defa toplandı ondan sonra hazır metne imza ile mi yetiniyorlar?

2. İl Sağlık Müdürü ve hastane başhekiminin salgının başından itibaren süreçle ya da hastanenin işleyişi ile ilgili açıklamaları oldu mu?

3. Eski 82. Yıl Hastanesi idari bina olarak kullanılmak yerine pandemi hastanesi yapılamaz mıydı?  Şanlıurfa'da hastane yetersizliğinden dolayı Özel Ursu Hastanesi kiralanarak pandemi hastanesine dönüştürüldü, biz ise bırakın bunu yapmayı elimizdeki hastaneyi makam odalarına çevirdik.

4. Koronavirüs hastaları ile diğer hastaların aynı havalandırma sisteminde bulunan odaları, koridorları kullanmaları bu virüsün de havadan bulaş riski göz önünde alındığında sakıncalı değil mi?

5. Özellikle mesainin başlama saatleri ile bitiş saatlerindeki yoğunlaşmayı önlemek amacıyla belediyemizin toplu taşıma araçları ile ilgili bir çalışması var mıdır?

Netice itibariyle bu şehir sadece virüsle mücadele alanında değil, her alanda ihmal edilmiştir. Millete sabır tavsiyesinde bulunan yetkililere soruyoruz; bizim lokantacı, çaycı, kantinci, servisçi, öğrenci ve diğer esnafın bu süreçte en çok yaptığı ve öğrendiğidir ‘sabır’. Peki sizin sabır tavsiyesi dışında elinizden gelen bir şey yok mu? Seçtiğiniz liyakatsiz yöneticilerin bu işte payı yok mu?” ifadelerini kullandı.HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ASNUK:, ADIYAMAN'IN, DURUMU, BİZİ, BİR, HAYLİ, ÜZMÜŞTÜR,
Yorumlar
Haber Yazılımı