Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 09:49
 
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem 'Güvenli Okul Güvenli Eğitim' toplantısı yapıldı
Adıyaman'da Vali Yardımcısı Yunus Kızılgüneş başkanlığında 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem "Güvenli Okul Güvenli Eğitim" toplantısı düzenlendi.
- Haberi
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem 'Güvenli Okul Güvenli Eğitim' toplantısı yapıldı

Adıyaman'da İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile eğitim çağında bulunan çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri, şiddet olaylarına karşı korunmaları ve muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla çevrim içi  toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, okullarda yüz yüze eğitime hazırlık ve salgın tedbirleri başta olmak üzere; uyuşturucu, uyarıcı madde ve tütün mamullerinin kullanımıyla mücadele edilmesi, okul çevrelerinde güvenlik önlemlerinin alınması, öğrenci taşıma servislerinin güvenliği vb. konular ile katılımcıların toplantı süresince dile getirdikleri konularda görüşmeler gerçekleştirilerek yapıcı kararlar alındı.

Öğrencilerin evlerinden çıkıp, eğitimlerini tamamlayıp evlerine tekrar döndükleri süre içerisinde güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Sayın Yunus Kızılgüneş, Adıyaman Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Kolay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kazım Çoban, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, İl Jandarma Komutanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü Temsilcileri ve merkez okul yöneticileri katıldı.PHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020-2021, Eğitim, Öğretim, Yılı, 2., Dönem, 'Güvenli, Okul, Güvenli, Eğitim', toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı